0.00947
 
 
Meniu
kitas

Prieglaudų rss:   VšĮ „Beglobis“ taria didelį ačiū visiems mus palaikiusiems ir palaikantiems žmo...

ankstesnis
VšĮ „Beglobis“ taria didelį ačiū visiems mus palaikiusiems ir palaikantiems žmonėms


Turbūt net nereikia pasakoti, kad Lietuvoje egzistuoja didžiulė problema – tai beglobiai gyvūnai. Ne, gyvūnai nėra problema. Problema yra tai, kad jie atiduria gatvėje, į kurią be jokio sąžinės graužimo išmetami buvusių šeimininkų, kur jie dažniausiai tampa žiaurumo aukomis, gyvūnai netgi tampa žmonių tarpusavio sąskaitų suvedinėjimo aukomis.
2013-2014 metai mūsų organizacijai ir žmonėms, kurie dirbo kartu su mumis negailėdami savo laisvalaikio valandų buvo tikrai sunkūs – savo tiesas ir globojamus gyvūnus turėjome ginti net teismų pagalba. Vietoj to, kad gerintume aplinką, sudarytumėme geresnias sąlygas gyvūnams, turėjome daug savo energijos ir jėgų skirti gindamiesi nuo nesąžiningų, piktybiškų, valdžios ištroškusių žmonių. Daugumai sąžiningų ir pasiaukojančiai dirbusių savanorių tai buvo didžiulis smūgis, nes klastodami dokumentus pakenkti bandė ne kas kitas, o žmonės, kuriais visi tikėjo ir pasitikėjo.
Sulaukus mums palankaus ir teisingo teismo sprendimo, tų žmonių išpuoliai suaktyvėjo. Puikiai žinodami, kad daug ko negalėjome daryti dėl teisminių dalykų, šie žmonės ėmė rašyti įvairius šmeižikiškus laiškus bei skundus žiniasklaidos atstovams, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, viešajai tvarkai, net Seimo nariams. Sulaukėme daugybės nustebusių žmonių skambučių, buvome priversti kalbėti ir aiškinti kas gi iš tikrųjų įvyko. Ypatingai aktyviai mus pradėjo tikrinti VMVT. Ėmė lankytis prieglaudoje kiekvieną mėnesį, bendro su prieglaudomis susitikimo metu viešai užgauliojo organizacijos vadovę, dėl to, kad teritorija nesutvarkyta, grasino uždrausti oragnizacijai padėti į sanitarinę tarnybą paimtiems gyvūnams.
Net ir tokiomis sunkiomis sąlygomis vis tiek gelbėjome gyvūnus, įkūrėme VšĮ „Beglobis“ skirtą projektams vykdyti bei gyvūnams gydyti, tvarkėme savivaldybės panaudos sutartimi skirtą teritoriją, tikėjomės ją įsigyti. Padėjome virš 500 gyvūnų – gydėme susirgusius ir suluošintus, daugeliui suradome namus. Savo bėdulius viešinome Gyvybės vagonėlių socialiniame tinkle Facebook, mūsų interneto svetainėje www.beglobis.com, portaluose Delfi, 15 min. Džiaugėmės su žmonėmis dėl išgelbėtų, sėkmingai pasibaigusių istorijų, liūdėjome dėl tų, kurie dėl sunkių ligų ar traumų buvo palydėti ten, kur nieko nebeskauda. Tačiau kiekvienas išėjęs gyvūnas – tai didžiulis skausmas jį prižiūrėjusių savanorių širdyse. Tai žino ir supranta visi, kurie savo rankose laikė trapią gyvybę, glostė galvytę ir šnabždėjo į ausį: „laikykis, nepasiduok“. Todėl ir mes neturime teisės pasiduoti, vardan tų, kuriuos prižiūrime ir tų, kurie mus paliko.
Taigi, tęsiame savo pradėtus darbus toliau. Pirmiausia įsigijome dvivietį voljerą šunims. Be abejo, jį galėjome įsigyti dėl to, kad mums padėjo mumis tikintys žmonės ir rėmėjai. Viešbučių tinklas Holiday Inn kartu su Italų dizaino namais mums padarė didžiulę dovaną – suremontavo mūsų administracinį namelį, nes įsikrausčius į teritoriją šis namelis buvo tik lūženų krūva. Šios kompanijos mums padarė dar vieną didžiulę dovaną – įvedė vandentiekį. Taigi, pagaliau mūsų globotiniai ir savanoriai turi vandenį, jo nebereikia atsivežti kiekvieną dieną plastikiniuose buteliuose.
Ir toliau numatome sutvarkyti visą teritoriją bei planuojame antrąjį projekto etapą, kuris tikime bus lengvesnis, nes kad ir kaip sunku buvo, pradžia buvo labai gera, o kaip sakoma gera pradžia – pusė darbo. Vykdome antrą projekto etapą: Projektas-Padėk beglobiui gyventi geriau.
Todėl nenuleidžiame rankų, nes žinome, kad gyvūnai, kurie atiduria gatvėje yra nekalti, kad ten atsidūrė, kad mažyliai vasarą išmesti prie prieglaudos tvoros ir žiūrintys į mus savo mėlynomis akytėmis laukia tik vieno – švelnių rankų, šilumos ir meilės. Ir mes neturime teisės jiems atsakyti – jūs palaukite, nes mums neleidžia jumis pasirūpinti tarnybos ar blogi žmonės.
Mes esame tik už tai, kad beglobiukų nebūtų gatvėse, tačiau kol tai atsitiks, kol mūsų žmonės suvoks, kad gyvūnas yra toks pat kaip mes - jaučiantis skausmą, šaltį, alkį, kad jam taip pat reikia namų, meilės ir šilumos, kol išsipildys Kiplingo herojaus Mauglio pasakyti žodžiai – „tu ir aš esame vieno kraujo“ turbūt praeis nemažai laiko, nes žmonių sąmonė bunda labai pamažu. Kad ji pabustų reikalingas ir vieningas tarnybų bei nevyriausybinių organizacijų darbas, adekvačios baudos ir pasitikėjimas.
„Beglobis“ komanda


Beglobis.lt, beglobis, beglobio gyvūnai, gyvybės vagonėliai, lggd, lietuvos gyvūnų globos...
beglobis.com
Dovanojami beglobiai šuniukai ir kačiukai
Šaltinio nuoroda: http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10155102274080006&id=10150093421250006
Organizacija: Lietuvos gyvūnų globos draugija, Vilniaus skyrius
Svetainė: http://www.beglobis.lt, Facebook
Naujienos ID: 67408
Peržiūrėjimų skaičius: 1578
Įdėta: 2015-01-22 | Redaguota: 2018-04-21

Susijęs turinys
 http://www.beglobis.com
 http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10155102274080006&id=10150093421250006

Komentarai

Vardas:
Vardas: 
Liko 2000 simb.
 

Ingrida.ston (2015-01-23)
Aira Kacius, juk cia pakankamai issamiai viskas paaiskinta. Bet kaip jums malonu, jus megaujates tuo tendensingu straipsniu ir ji kaisiojate visuose pagalbos prasymuose. Ir jums ne motais, jog gyvunais rupinamasi. Jums neidomu, jog kasdiena gyvunai vezami i klinika savanoriu is tos pacios Grindos. Isseke, sulauzytomis letenomis, ligoti. Jiems reikalinga pagalba. Bet gi jus "viska zinanti apie visas prieglaudas"... Pagyditi veliau sekmingai suranda savo nuolatinius namucius. Gydomi ir suniukai. Straipsnis labai melagingas
Aira.kacius (2015-01-22)
http://augintinis.lrytas.lt/suteik-namus/gyvunu-prieglauda-skandina-paaukoti-pinigai.htm
Irina.pavlovic.5 (2015-01-22)
Oho, nežinojau kas dedasi su šia organizacija.. Svarbu tik, kad gyvūnai dėl to nekentėtų, o deja taip nėra.
Vytautas.sciuka (2015-01-22)
Indre, puikiai tai suprantu. Deja namie turim patiną. Neagresyvus, bet 50kg, ir būtinos ramybės tikrai nesuteiks. Būtų nuostabu, jei Vaitą kas paglobotų, jei neatsiras galinčių - lankysime stacionare.
Indre.mackeviciute (2015-01-22)
Pone Vytautai, Vaitui po operacijos bus LABAI LABAI reikalinga namų globa! Jei tik galėsite priglausti jį bent kuriam nors laikui, tikimybė jam pilnai pasveikti išaugs labai stipriai. Sveikimo laikotarpiu namų šiluma ir rami aplinka yra fundamentalūs.
Gediminas.kontrimas (2015-01-22)
http://augintinis.lrytas.lt/suteik-namus/gyvaciu-irstva-tapusia-prieglauda-skandina-paaukoti-pinigai.htm
Funtikasx (2015-01-22)
https://www.facebook.com/Funtikasx/media_set?set=a.666965906676828.1073741826.100000902739743&type=3
Lina.tamoliuniene (2015-01-22)
Jūsų finansinę ataskaitą už 2014 metus pageidautų dauguma pamatyti. Mūsų pinigai eina gyvūnams.
Gyvūnų"gyvybėsvagonėliai"www.beglobis.lt (2015-01-22)
ačiū jums
Vytautas.sciuka (2015-01-22)
Šaunu, ačiū už informaciją. Labai tikiuosi, kad kitą savaitę jau tikrai sulauks operacijos ir greitai sveiks. Ir žinoma, kad lankysim stacionare - stengsimės asmeniškai pagloboti, kiek laikas leis.
Gyvūnų"gyvybėsvagonėliai"www.beglobis.lt (2015-01-22)
Vaitas iš karto buvo nuvežtas apžiūrai, rentgenui, širdies ehoskopijai. Jis vartoja homeopatikus ir laukia operacijos. Jį operuos Vaitkus. Šis gyd. atvažiuoja tik kartą per savaitę į Vilnių. tarėmės kad šiandien bus operuojamas. paskambino iš klinikos, kad visa diena užimta. Ne visada mums daro kaip mes norime. Užtikrino, kad operacija bus ateinantį ketvirtadienį. jei iš karto nepateikiame info, atleiskite, tiesiog neturi kartais labai laiko. Bet jūs visada galite paskambinti nurodytais telefonais. o kai gyvūnas laikomas stacionare bet kada galite atvykti jo aplankyti.
Vytautas.sciuka (2015-01-22)
Sulauktumėte mažiau įtarinėjimų (pagrįstų/nepagrįstų - tikrai nesiimsiu spręsti), jei įneštumėte į savo veiklą bent kiek skaidrumo ir atskaitomybės. Renkate pinigus konkrečių gynūnėlių bėdoms spręsti, žmonės daro pavedimus, o kiek sulaukiam informacijos, kiek pinigų surinkta, kaip panaudota, kaip sekasi tam gyvūnėliui? Paskutinę praėjusių metų dieną skelbėte, kad Vaitukui SKUBIAI reikalinga operacija. Tą pačią dieną pervedžiau 500Lt “Vaituko operacijai”. Praėjo beveik mėnuo. Vargšelis Vaitas iki šiol neoperuotas, šala narve ir kenčia skausmą. Kai prieš savaitę facebooke po jūsų “pagalbos Vaitui” prašymu parašiau komentarą su klausimu kaip sekasi Vaitui, buvo tuoj pat ištrintas visas pranešimas. Akivaizdu - Vaitu nesirūpinate taip, kaip derėtų. Informacijos apie kitiems gyvūnams surinktų pinigų panaudojimą neteikiate. Nesistebėkite, jei atsiranda įtarumas jūsų vykdoma veikla ir prioritetų nustatymu. Dar kartą pakartosiu: nesiimu spręsti, kas teisus, o kas ne, bet kai aš skiriu savo uždirbtus pinigus konkrečiam projektui ar operacijai, tikrai nenoriu girdėti apie kažkokių sklypų pirkimą, kai tuo tarpu kažkuris gyvūnas kankinasi neoperuojamas.
Aistėvaliaugaitė (2015-01-22)
Sėkmės tęsiant pradėtus darbus! O suremkim pečius ir kartu kaip nors judinsim viską į priekį :)
Irina.pavlovic.5 (2015-01-22)
Palaikome Jus ir visada palaikysime! Gėris nugali! Ačiū, kad padedat silpnesniems.
0.00029
 
 
Gyvunupaieska.lt yra savanorių sukurtas nekomercinis portalas, skirtas padėti beglobiams gyvūnams sulaukti pagalbos.
Prisijungę (322)
0.00865
0.00865
 
,0.0006,0.0013,0.0011,0.0012 ( + 0.0042) 0.10.19 (+ 0.09)