0.01078
 
 
Meniu
kitas

Sulaukė pagalbos:  Apie gandrus

ankstesnis
Apie gandrus. 1,2,3 nuotraukos - čia gyvena gandrai suaugėliai. Šiuo momentu 16, iš kurių vienas, jauniklis, rastas pievoje kažkur už Daugailių, pats pirmasis mažius, jau paleistas su dičkiais, bus tuoj sužieduotas ir šiais metais išskris. Kiti liks. Visi su amputuota dalimi ar visu sparnu. Naktimis sueina į tvartą, rytais išeina į lauką ir taip gyvena. Tiesa, dar yra Cipas, kuris nors skraido, bet jau kelinti metai neišskrenda ir vėlai rudenį jį paliktą savo partnerio, kuris išskrenda, susirenkam panaudodami visokias gudrybes kad žiemą nesušaltų. Praleidžia su kitais gandrais žiemą visi kartu uždaryti tvarte. Suaugėlių skaičius kinta, tiksliau, didėja, nes vis atsiranda naujų sužeistų nelaimėlių, dažniausiai partrenktų automobilių, arba atsimušusių į elektros laidus. Kasdien jiems reikia apie 12kg vištų galvų.

Bet yra dar kiti. Mažyliai, iškritę iš lizdų, tiksliau, su visais lizdais. Lizdai seni, permirksta ir kai papučia stiprus vėjas, nukrenta su visa šeima. Tėvai pakyla, o mažyliai.. na, kaip kuriems pasiseka. Tėvai dar kurį laiką suka ratus, tupia, šeria mažiukus ir ant žemės, bet apačioje mažyliai, jei pasiseks, išgyvens parą, o jei lapė ateis anksčiau, tai ir vakaro nesulauks. Lizde dažnai būna 2-3 gandriukai. Nukritus lizdui lieka gyvas 1-2. Vienoje nuotraukoje matosi gandriukas sugipsuota koja-pradžioje nesistojo net ant kulnų, dabar jau stojasi ir ant kojų, vadinasi, turėtų su juo būti viskas gerai. Čia vyžuoniškis. Piktas. Vyresnius gandriukus visus čiumpa iš apačios už kaklo - dusina. Bet sugyvena su kitu, greta jo dabar gulinčiu mazgiu ir kartu užtat laiką leidžia. Toliau stovi vienas venišius, atrodantis kaip didelis, ilgakojis iš Saldutiškio. Jo du broliai po kryčio neišgyveno. Šis kontuzytas, bet turėtų būti viskas gerai. Tada mūsų geradarių Prano ir Auriaus (ačiū jiems, ačiū!) dėka stovinčiame namelyje ir dienos metu sėdi du baikštūs irgi vyžuoniškiai, prie Dusyno ežero, pamiškėje gyvenę gandriukai (buvo trise, bet vieną iškart migdėm - vidinis kraujavimas). Kol neaptverta lauke teritorija neina paleisti - bėga neatsigręždami. Kol kas jiems pabėgti negalima leisti.
Palei tvorą energingai tipena trijulė - du molėtiškiai ir vienas iš Sungailiškio. Du netekę vieno, o vienas netekęs dviejų savo brolių.
Taigi, pas mūsų mielą Stasę, kasdien visą dieną apie juos tupinėjančią (ryte išleisti-išskirstyti kas kur dieną leis, pamaitinti per dieną ne kartą, vakare vėl visus namelyje apgyvendinti atskiriant pertvarkomis, kad vieni kitų nenuskriaustų) šiuo momentu 8 mažiai. Bet dar ne rugpjūtis, Lietuva - lietaus, vėjų ir senų gandralizdžių kraštas, taigi, niekada negali žinoti koks skaičius bus rytoj. Šiuo metu kasdien jiems reikia apie 8kg maisto.
Visiems gandrams kas mėnesį reikia maisto už mažiausiai 220 Eur perkant pigiausią ir jiems tinkamiausią maistą - vištų galvas.
Beje, vieną iš gandriukų atvežė keletą dienų namuose prižiūrėtą ir pasiskaitę žmonės kažkur, kad jiems tinka sausas tik išmirkytas šunų maistas... Ir kur tokių nesąmonių kas prirašo? Gandriukas gavęs jam tinkamo maisto po to pora dienų tuo šunų maistu vėmė. Dar kiek taip pamaitinus, būtų jau nebuvę ką žieduoti.

Dabar apie reikalą - paskutinėje foto matot mažutį sodelį, kurio dalį aptvėrus tinklu, galėtų ir Dusyno gandriukai po žolę maklinėti. Turim tinklą, medinių kuoliukų ir galima gana nesunkiai tą aptvarą turėti. Gal pora vyrukų pasisiūlytų? Kuoliukams į žemę suleisti būtų labai gerai tas grąžtas skyles darantis (reikėtų apie 10cm skersmens plius minus) ir gal valanda ar pora vakaro kad viską atlikti.
Mmm?...

Labai laukiam savanorių. Ir to grąžto (pasiskolinti gal būt žinot kur?)
861232962
Autorius: jolanta
Organizacija: Utenos raj. gyvūnų mylėtojų draugija
Svetainė: http://www.gyvunugloba.com, Facebook
Naujienos ID: 138458
Peržiūrėjimų skaičius: 847
Įdėta: 2017-07-15 (jolanta) | Redaguota: 2018-04-25 (jolanta)


Komentarai

Vardas:
Vardas: 
Liko 2000 simb.
 

Myy (2017-10-18)
MYY http://www.oakley-sunglasses2017.net/ http://www.pradas.com.de/ http://www.calvinkleinsoutlet.com/ http://www.nfljerseys-sale.com/ http://www.raybans-outlet.com.co/ http://www.burberrysoutletstore.com/ http://www.adidas-shoes.ca/ http://www.raybans-outlet.net.co/ http://www.outlets-polo.com/ http://www.basketballshoes.com.co/ http://www.long-champ.com.co/ http://www.outlet-pradas.com/ http://heat.nba-jersey.com/ http://www.jackets-thenorthface.com/ http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ http://www.swarovski-canada.ca/ http://www.oakley-frames.com/ http://www.salvatoreferragamo.us.com/ http://giants.nfl-jerseys.org/ http://www.air-yeezyshoes.com/ http://www.michael-korsbags.com.co/ http://www.mizuno-running.net/ http://eagles.nfl-jerseys.org/ http://www.newbalanceschuhe.com.de/ http://www.outlet-michaelkors.com/ http://www.soccershoes-outlet.com/ http://www.cheap-juicycouture.com/ http://www.laurenralphs-outlet.co.uk/ http://www.givenchy.com.co/ http://www.beatsbydre.com.co/ http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ http://www.ralph-laurens-outlet.com/ http://timberwolves.nba-jersey.com/ http://www.michael-kors.com.es/ http://www.cheapomegawatches.com/ http://www.hogans.com.de/ http://www.new-balanceshoes.com/ http://www.vibram--fivefingers.com/ http://www.timberlandspaschere.fr/ http://www.michael-kors.net.co/ http://www.mlb-jerseys.org/ http://www.ferragamo.net.co/ http://www.air-huarache-shoes.co.uk/ http://www.nike-airmax.com.de/ http://www.hermesoutlet.shop/ http://pacers.nba-jersey.com/ http://www.cheap-baseballbats.us/ http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ http://www.coach-outletonline.ca/ http://www.outlet-true-religion.com/ http://www.nike-paschers.fr/ http://www.birkenstockshoes.com.de/ http://www.christian-louboutinshoesoutlet.com/ http://www.ray-bans.net.co/ http://www.true-religions.com/ http://colts.nfl-jerseys.org/ http://www.pandora-jewelry.com.de/ http://www.supra-footwears.com/ http://celtics.nba-jersey.com/ http://www.australia-oakleysunglas
0.00027
 
 
Gyvunupaieska.lt yra savanorių sukurtas nekomercinis portalas, skirtas padėti beglobiams gyvūnams sulaukti pagalbos.
Prisijungę (276)
0.01116
0.01117
 
,0.0006,0.0011,0.0011,0.0011 ( + 0.0039) 0.130.22 (+ 0.09)